Moje życie | czarna_plama

Republika.pl Portal Spoecznoci Internetowych


 
Przykro nam, strona o podanym adresie nie istnieje.

Sprawd, czy wpisae poprawny adres strony, lub skorzystaj z katalogu lub wyszukiwarki.Copyright 1996 - 2006 Grupa Onet.pl SA - zobacz wszystkie serwisy »

Temat: FOTOGRAFIA ARCHITEKTURY
Fiszaj ma giąć z założenia... nie dokręcałem go do aparatu żeby potem prostować efekty jego użycia... po prostu chciałem "zgwałcić" te równiutkie renesansowe budowle. Jednakowoż gdybym zdjęć tu nie umieścił, tkwiłbym w przeświadczeniu, że nie są złe... co prawda nadal w nim tkwię ale już nie tak mocno zatem kolejny gniot z zenitara: 155.
Źródło: optyczne.pl/phpBB2/viewtopic.php?t=3164Temat: Cudze chwalicie - swojego .... czyli wokół naszych śmieci.
Konyunuuje w tym watku :wink: Tarnow - Polski Biegun Ciepla... *Magia naszego miasta Kto choć raz zobaczył Tarnów, nie potrafi się oprzeć urokowi jego galicyjskiej atmosfery. To nie tylko wyjątkowa uroda Starego Miasta, w którym zachowały się uliczki w średniowiecznym planie, gotyckie i renesansowe budowle, fragmenty murów obronnych. To także szczególny duch, który odróżnia stare grody południa od reszty Polski. Dziś, jak pojedyncze kamyczki w barwnej mozaice, rozpoznajemy podczas spaceru ulicami Tarnowa ślady kolejnych lat, minionych stuleci. W sennej ciszy zaułków usłyszymy głosy dawnych bohaterów: mądrego Spicymira Leliwity, który założył w 1330 roku Tarnów, wielkiego wodza i polityka - hetmana...
Źródło: forum.sasanki.pl/viewtopic.php?t=278


Temat: Dziennik Budowy Szafran
...ze sobą, nakrytych dwuspadowymi dachami o szerokich okapach. Ożywiono ją smukłą wieżą, która była elementem wysokościowym całości. Budowlami wzorcowymi dla architektury polskiej stały się Dom Ogrodnika i dom mieszkalny w Bażantarni na terenie parku Charlottenhof w Poczdamie. Jednak encyklopedyczna znajomość porządków klasycznych i zasad kompozycyjnych zapewniała tej architekturze poprawność, ale i swoistą sztywność. Renesansowe budowle szlacheckie często wzbogacano rozczłonkowanymi parami pilastrów, wieloosiowymi ryzalitami, które zwykle były zwieńczone balustradowymi attykami, czy też podłużnym boniowaniem ścian. Powrót form renesansowych widać również w większych gmachach, zwłaszcza użyteczności publicznej i pałacach. Po 1870 roku modne stały się także narodowe odmiany renesansu - wersja francuska i niemiecka. W II połowie XIX...
Źródło: forum.muratordom.pl/showthread.php?t=161449


Temat: Trailery i inne filmy
Też myślałem o bazylice św.Piotra ale byłem tam kiedyś looknąłem na zdjęcia i to nie to.To na bank włochy ale tam w co drugim większym mieście stoją renesansowe budowle.Choć taka kopuła może wskazywać na jakąś bazylikę czy inny kościół.
Źródło: deusex.pl/forum/viewtopic.php?t=840